Армопояс – це будівельна конструкція, що розподіляє навантаження на ту частину будівлі, яка буде під ним. Ще він потрібен для зв’язки будови в одній площині. Для першої мети досить і цегляного армопоясу. Він добре впорається з розподілом навантаження, наприклад, від бетонного перекриття. Ну а якщо потрібно зв’язати ще й стіни будівлі, тоді надійніше використовувати монолітну конструкцію з бетону.
Цегляний армопояс зробити досить просто. Для цього потрібно викласти лише кілька рядів червоною повнотілою цеглою, яка має марку не менше M100, і між рядами укласти кладочную сітку або арматуру з поперечним перерізом 6-8 мм.
З армованим поясом з бетону справи йдуть складніше. Для його виготовлення потрібно зібрати опалубку, всередину якої укласти металевий каркас, що складається з чотирьох прутів арматури з поперечним перерізом 12 мм (знизу і зверху по дві), пов’язаних між собою арматурою з поперечним перерізом від 6 до 8 мм і кроком 30-50 см. Перехлест арматури потрібно робити в 30-40 її діаметрів. Наприклад, перехлест арматури з поперечним перерізом 12 мм потрібно зробити 40 см. Для надання більшої міцності каркасу в кутах арматура загинається.
Каркас даних розмірів підійде для армопоясу, що має розміри 200×200 мм.
Для створення захисного шару під каркас необхідно підкладати невеликі шматочки бетону, цегли, каменю, дерев’яні чопик, одягати на каркас спеціальні заводські фіксатори з пластика. До каркаса кріпляються шматки з арматури, до яких в подальшому будуть кріпитися плити перекриття.
Що стосується опалубки, то її можна зробити як самостійно, з дерев’яних дощок, так і купивши вже готову. Якщо будова з піноблоків або газоблоків, то зібрати її можна з U-подібних блоків, або з тонких піноблоків і утеплити з внутрішньої сторони.
Після завершення всіх перерахованих вище робіт можна приступати до бетонування. Для заливки можна або купити готовий бетон марки M200 або M250. Даної марки бетону цілком вистачить для того, щоб конструкція була досить міцною. При самостійному виготовленні бетону необхідно дотримуватися таких пропорцій: 1/2/4 – цемент марки 500 / пісок / щебінь. Для поліпшення якості бетону в готову суміш потрібно додати спеціальний пластифікатор, завдяки якому працювати з бетоном буде простіше, а сама конструкція армопоясу вийде більш міцною.
Заливка армопояса взимку – це затія досить сумнівна. Але якщо сильно потрібно, то треба робити це правильно: додавати в бетон спеціальні противоморозні добавки, використовувати при його виготовленні менше води, захищати від холоду. Актуально також використання зігріваючого електрокабелю, який продається практично в кожному будівельному магазині.
150×150 мм, але не менше, ніж ширина опирання балок або бетонних плит перекриття.
При промерзанні армопоясу необхідно його утеплити зовні. Утеплювати його можна також на етапі будівництва, перед заливкою.
Або утеплити, або збільшити температуру повітря в приміщенні і зменшити вологість у ньому.